Визначені лауреати обласної мистецької премії ім. Й. Бокшая і А.Ерделі за 2016

Опубліковано: 15.03.2017 13:36

  15 лютого 2017 р. в Ужгороді у приміщенні атріуму Закарпатської облдержадміністрації відбулася щорічна церемонія нагородження лауреатів обласної премії ім. Й. Бокшая і А. Ерделі в галузі образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва.

Отже за підсумками 2016 року лауреатами премії стали:  Петро Шолтес у жанрі живопису в номінації "За найкращий традиційний реалістичний твір" (картина "Осінь під замком");  Наталія Сіма-Павлишин у жанрі живопису в номінації "За найкращий новаторський твір" (картина "Що таке осінь?");  Надія Дідик у жанрі станкової графіки за диптих "Діалог";  Микола Дзись-Войнаровський у жанрі прикладної графіки за ілюстрацію "Голова Ангела" до біблійного циклу "Псалми Давида";  Михайло Ходанич у жанрі скульптури за скульптурну композицію "Чіпляючи темні глибини";  Василь Олашин у жанрі монументального мистецтва за монументальний твір "Святий Михаїл";  Мирослава Росул у жанрі декоративно-прикладного мистецтва за твори "Пенелопа", "Він і Вона". Крім цього, у номінації "Мистецтвознавча праця" відзначено колектив авторів Закарпатського обласного художнього музею ім. Й. Бокшая у складі: Франциска Ерфана, Людмили Біксей, Галини Рижової, Олени Приходько, за мистецький альбом, виданий у 2016 р. з нагоди 70-річчя заснування музею.

Після церемонії нагородження, художні твори цьогорічних лауреатів обласної премії ім. Й. Бокшая і А. Ерделі упродовж двох тижнів експонуватимуться для публіки в атріумі Закарпатської облдержадміністрації.

Для довідки: щорічні регіональні премії у різних галузях мистецтва (образотворче, музичне, театральне, літературне) були засновані у 1995 році облдержадміністрацією та обласною радою для підтримки професійних митців Закарпаття й відзначення їх творчих досягнень.

Фото: Оксана Юрченко