Майстерня Антона Ковача

Опубліковано: 09.01.2017 11:47

 Антон Ковач (1962 р.н.) – відомий сучасний закарпатський живописець, член Національної Спілки художників України, лауреат обласної премії ім. Й. Бокшая та А. Ерделі, живе і працює у звичайній квартирі м. Ужгорода. Його майстерня доволі скромна і є, як мабуть і в більшості колег-художників, невід’ємною частинкою житлового простору митця. Втім, на активній та плідній мистецькій діяльності Антона Ковача це аж ніяк не позначається.

Основними напрямками його творчості є – живопис, графіка та сакральний розпис. У мистецькому ареалі художника – краєвиди, портрети, натюрморти, сюжетні композиції та урбаністичний пейзаж. До написання пейзажів підходить дуже ретельно, пише з натури, довго вибираючи місце та композицію, після чого робота народжується на одному подиху - «а ля пріма».

Митець постійно перебуває у творчому пошуку, використовуючи щоразу новий колірний спектр, декоративно-прикладні елементи та образи. І як сам зізнається: «мій світ – це вишуканий світ кольорів, який не дає спокою, бентежить і манить, якому немає кінця». Останніми роками реалізує свої творчі візії в абстрактних роботах. Одна з них мала чималий успіх на Всеукраїнському трієнале абстрактного мистецтва у Чернівцях.

Полотна митця мають яскраво виражений авторський стиль і займають вагоме місце у сучасному мистецтві Закарпаття.

Антон Ковач багатогранна особистість. Він є автором-упорядником альбому «Адальберт Ерделі», який отримав відзнаку всеукраїнського рейтингу «Книга року 2007», а також висококваліфікованим педагогом – викладачем Закарпатської академії мистецтв.

Серед його учнів є вже помітні імена в сучасному мистецтві: Василь Кадар, Ярослав Дуленко, Корнелія Кульбовська, Сергій Лакатош, Ігор Місяць та інші.