ГАЛЕРЕЯ ОДНОГО ХУДОЖНИКА

Опубліковано: 22.11.2016 14:04

  Співзасновник конкурсу «Срібний мольберт», поціновувач мистецтва, філантроп Роберт Бровді , вирішив створити в Ужгороді галерею нового формату, аналогів якої немає в Україні та ближньому зарубіжжі.


«Я маю мрію! Прийшов час її втілення.  ГАЛЕРЕЯ ОДНОГО ХУДОЖНИКА.
  Під час конкурсу «Срібий мольберт», я вперше презентував на публіці ГАЛЕРЕЮ ОДНОГО ХУДОЖНИКА. Це унікальний мистецький проект і водночас здійснення моєї давньої мрії. 
Ідея майбутньої галереї виникла у мене багато років тому та отримала підтримку моїх рідних. За цей час вона зважувалася, переосмислювалася, аналізувалася з точки зору реалізації, змістовного наповнення та архітектурних форм. І нарешті кристалізувалася в оригінальну й чітку концепцію. Формат роботи і специфіка майбутньої галереї вміщається в одну лаконічну формулу: ОДИН ХУДОЖНИК, ОДНА ЕКСПОЗИЦІЯ, ОДИН ТИЖДЕНЬ. Галерея безкоштовно надає одному конкретному художнику експозиційний простір для виставки робіт, а також забезпечує йому необхідну організаційну, медійну та іншу підтримку. Натомість, є одна умова: впродовж відведених семи днів художник має особисто репрезентувати експозицію у галереї, спілкуватись з глядачами та мас-медіа. Питаннями відбору і черговості експозицій займатиметься експертна рада з числа авторитетних громадських і мистецьких діячів України.
  Загалом, я ставлю мету створити максимально відкритий і доступний майданчик для всіх художників. Хоча, ясна річ, пріоритет матимуть молоді митці й талановиті початківці із Закарпаття, які власне і потребують найбільшої підтримки.
  Важливу роль відведено розташуванню запланованого мистецького об’єкту. Для ГАЛЕРЕЇ ОДНОГО ХУДОЖНИКА обрано місце поблизу пішохідного мосту, який з’єднує дві площі історичного центру Ужгорода – Петефі та Театральну. Безперечно, це одна з найвідоміших і найбільш відвідуваних міських локацій, що гарантує експонованим митцям широку і постійну аудиторію. Додатковим і непростим завданням було органічно вписати галерею в ландшафт старого Ужгорода. Після довгих пошуків вирішено втілити в конструкції з металу і скла архітектурні мотиви культової ПАРИЗЬКОЇ ГАЛЕРЕЇ ІМПРЕСІОНІЗМУ Й ПОСТІМПРЕСІОНІЗМУ – МУЗЕЮ Д’ОРСЕ. Вірю, що стильність і витриманість зовнішньої форми галереї лише підкреслюватиме високу якість та оригінальність експонованих творів.
ЧОМУ САМЕ ЗАРАЗ АНОНСУЄТЬСЯ ВІДКРИТТЯ ГАЛЕРЕЇ? Причина дуже проста. Необхідно хоча б за півроку до відкриття донести до відома художників, які експонуватимуться у галереї, що вже сьогодні слід подбати про забезпечення своїх виставок творчими фондами. Адже навряд чи молодий художник або, наприклад, студент-старшокурсник, який хотів би виставитись у галереї, сьогодні може забезпечити експозицію з 20-30 власних робіт. Надважливо, щоб він завчасно дізнався про таку можливість, щоб він зміг створити певну кількість робіт для належного представлення себе і своєї творчості широкій публіці!
Успішне втілення цього задуму дасть змогу щорічно проводити до 50 ексклюзивних виставок запрошених митців. А це – відкриття нових імен і талантів, десятки якщо не сотні нових творів мистецтва, які так чи інакше розвиватимуть славетну ЗАКАРПАТСЬКУ ХУДОЖНЮ ШКОЛУ. Наразі, ні в Україні, ні закордоном немає художніх галерей зі схожою концепцією. Тому Ужгород і Закарпаття мають шанс отримати неповторний і колоритний об’єкт на своїй культурно-мистецькій та туристичній мапі. 
Не менш важливо, що ужгородська ГАЛЕРЕЯ ОДНОГО ХУДОЖНИКА - це не явище в собі. Це лише один з елементів ґрунтовної концепції підтримки й розвитку сучасного мистецтва, яка допоможе створити в Закарпатті повноцінний, самобутній, європейський арт-простір. Такий простір, де знайдеться місце конкурсам і фестивалям, пленерам і виставкам, галереям сучасників і музеям класиків, аматорським школам і фаховим академіям. Простір, де вируватиме активне художнє життя, де буде мода на творчість, куди вабитиме майстрів і шанувальників мистецтва з різних куточків України та світу. Це спільна ідея – моя, моєї СІМ’Ї та команди однодумців! І ми запрошуємо разом втілювати її усіх небайдужих і творчих людей.

  Зараз триває активна робота над виготовленням конструкцій майбутньої галереї. Її концепт та змодельоване розміщення можна побачити на ілюстрації. Уже є багато гарних відгуків і слушних пропозицій. Є щира ініціатива з боку друзів, знайомих і багатьох зовсім незнайомих людей, чимось корисним допомогти у цій справі. І це по справжньому надихає! Отже початок закладено. Робота триває. Всі конструктивні ідеї з вдячністю приймаються і втілюватимуться в життя! 
  З повагою
Роберт Бровді, 
Засновник «Фундації розвитку закарпатського мистецтва»»