Палітра Антона Кашшая

Опубліковано: 03.05.2011 23:24

  У вівторок, 03 травня, в Ужгороді в Закарпатському художньому музеї  ім.Й.Бокшая відкрилась виставка "Палітра Антона Кашшая".  В експозиціях виставки представлені картини мистця з фондів багатьох музеїв та приватних збірок.

  Виставка триватиме до 20 травня 2011 року. 

 "Антон Кашшай був людиною надзвичайною та світлою. Він запалював своєю радісною енергією та оптимізмом інших. В колі сучасників він виділявся якоюсь «європейськістю» та світським шармом, а його картини – внутрішньою свободою та яскравою силою.

 За довге мистецьке життя Антона Кашшая його картини подорожували по всьому світу,  і тому сьогодні представлені  в багатьох музеях та художніх галереях різних країн - в Третьяковській галереї, в Пушкінському музеї, в Київському музеї образотворчого мистецтва та фактично в усіх обласних музеях України, а також в українських музеях та галереях в Канаді, Америці, Японії, Італії, Норвегії, Румунії, Угорщини, Чехії, Словаччині та в багатьох інших країнах.  В Канаді в м.Торонто існує персональна галерея художника.

 Антон Кашшай не тільки сам привніс в закарпатську художню школу неповторні полотна, духовно збагатив її та суттєво розширив межі її географії, але й виховав цілу плеяду молодих закарпатських художників – нове покоління мистців, яке на наступному етапі продовжило розвиток цієї унікальної школи. 

Олена Кашшай,
мистецтвознавець."

 Прочитати всю статтю можна тут.