Виставка робіт Романа Романишина

Опубліковано: 16.04.2011 16:42

    Про мистецтво Романа Романишина можна багато говорити, але краще один раз побачити. Цього разу Роман привіз виставку до Ужгорода, відкрилась виставка 15 квітня в музеї ім.Й.Бокшая, Ви зможете ознайомитись з живописом, графікою та скульптурою митця.

   Виставка триватиме до 30 квітня 2011 року.

 

  Наведемо декілька цитат про творчість Романа Романишина:

   "...творчість Романа розпочалась з глибоких поетичних викликів, які в емоційно багатій натурі митця, шукали форми і знайшли її у стихії малярського фаху.

   На платформі живопису і графіки образне мислення Романа Романишина зуміло набути перших оригінальних втілень. Для цього молодий автор завзято опановував найскладніші рецепти технік і виконавської майстерности. Він вдивлявся у твори мистецької класики і в форми природи, спостерігав за звичайними побутовими ситуаціями і вловлював нюанси відмінностей людських характерів. Українська фольклорна творчість і модерна література давали йому відчуття трансформації (у просторі і часі) універсальних тем, які були близькими світовідчуттю самого митця. Сад його асоціацій ряснішав, набирав нових структурно-образних характеристик і ставав принадним для щораз ширшого кола шанувальників мистецтва.

   Сьогодні Роман Романишин розвинувся у митця, який оперує найрізноманітнішими техніками образотворення.

Роман Яців"

     "....за роки, які минули з моменту відкриття першої персональної виставки у Львові (1987), Роман Романишин пройшов шлях від досконалого і всебічного оволодіння можливостями графічних технік до їх оригінального переосмислення і застосування у сферах малярства і скульптури, а згодом - до створення композицій синтетичного характеру, в яких стираються будь-які межі виду і жанру, а авторська фантазія одержує практично необмежений простір.

  Техніку продряпування і травлення на металевих пластинах для друку на папері він пристосовує до створення складного та інформаційно насиченого , мікрорельєфного рисунку на об`ємній бронзові скульптурі або ж до нанесення відбитків на поверхню природних каменів. Такий хід породжує особливу ілюзію присутності в композиціях духу первісних культур.


  Кольорова графіка у нього поступово і цілком закономірно еволюціонує крізь малярство на полотні до опрацювання площини дошки за принципом давньої левкасної техніки.

Орест Голубець, кандидат мистецтвознавства."