БЛАГОДІЙНА ВИСТАВКА "ВІДКРИЙ СВОЄ СЕРЦЕ!"

Опубліковано: 21.12.2010 17:39

   З 11 по 23 грудня в художньому салоні «АРТ плюс» проходить благодійна виставка-продаж картин. Організатори виставки – Закарпатська організація Національної спілки художників України та Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека. Частина коштів буде направлена на розвиток та підтримку випускників спеціальної школи-інтернату села Часлівці.
  

   Чому саме випускники спец школи-інтернату? Свого часу ці діти  були покинуті на призволяще батьками, потім суспільство обмежувалось від цих дітей школами-інтернатами закритого типу, і нарешті, коли діти стають повнолітніми, їм вказують дорогу на вихід з інтернату. В чому ж проблема?, а проблема в тому, що діти-випускники школи не мають знань певної професії, вони не можуть поступити в жоден середній, або вищий навчальний заклад, так як отримують в школі-інтернаті знання чотирьох класів звичайної школи, і звісно, що на «білу» роботу їм дорога зась. Можна прикритись словом – олігофренія, але на повірку більшість цих дітей нічим не відрізняється від нас, а поспілкувавшись з ними, приходиш до висновку, що ніколи б не подумав що ця дитина з інтернату. Отже ми хочемо привернути увагу суспільства на те, що існує проблема інтегрування цих дітей у суспільство, що існує проблема майбутнього цих громадян, які опинившись на вулиці отримують відповідні «знання» та «навики», які приводять їх в майбутньому у колонії та тюрми.     
  

    Другий рік поспіль обласна наукова бібліотека проводить проект «Бібліотечний», мета проекту – допомога інтегруванню у суспільство дітям спеціальної школи-інтернату села Часлівці Ужгородського району, допомогти випускникам школи краще орієнтуватися у суспільному житті, легше пристосуватися до сьогодення після закінчення школи, здобути нові знання та вийти із середовища, обмеженого стінами інтернату. У той же час проект допоможе добровольцям та бібліотекарям змінити суспільний стереотип про те, що діти із подібних шкіл не здатні вчитися, приносити користь суспільству та бути повноцінними громадянами.
   

   Молодь, яку згуртував навколо себе  ресурсно-інформаційний центр, збирається, спілкується та навчається щотижня, у неділю, з учнями випускного класу Часлівецької загальноосвітньої спеціальної школи-інтернату 1-3 ступенів.
   

   Всіх бажаючих допомогти дітям запрошуємо щонеділі до Обласної бібліотеки що знаходиться за адресою: м.Ужгород, проспект Свободи 16.
    

   Виставка-продаж картин проходить у салоні Закарпатської організації Національної спілки художників України за адресою: м.Ужгород, проспект Свободи 7/26, художній салон «АРТ плюс»  (навпроти Мегамаксу та клубу Ейла).