Майстерня Тараса Данилича

Опубліковано: 09.01.2017 14:10

Народний художник України Тарас Данилич (1945 р.н.) живе і творить у рідному мальовничому селі Дубриничі, що на Перечинщині. Він навчався і прийшов у мистецтво як різьбяр по дереву, однак справжнє визнання здобув саме як живописець.

Майстерня художника є напрочуд охайною, впорядкованою та затишною. Зрештою, так само виглядають будинок, подвір’я і все господарство митця. Вочевидь, ця охайність та впорядкованість є прикметною рисою характеру і творчого почерку художника, який до того ж виявився надзвичайно гостинним, доброзичливим і цікавим співрозмовником.

Працює митець у техніці темперного та олійного станкового живопису. Відомий насамперед як автор багатофігурних сюжетних композицій, за якими можна вивчати географію та етнографію Закарпаття. Дивлячись на його полотна, надовго поринаєш у мальовничий світ карпатських гір і полонин, стаючи мимовільним учасником народного побуту, праці, обрядів і свят. Десятки персонажів живописних сцен майстра виписані з віртуозною автентичністю, тут немає випадкових чи знеособлених фігур. Все, що зображено на картинах митця, живе справжнім життям! Більшість персонажів, архітектурних пам’яток, пейзажних і сюжетних композицій не є вимислом. Художник чимало подорожує Закарпаттям, і все, що його цікавить зображає олівцем на папері. Під час ескізів багато спілкується з людьми, спостерігає за їх повсякденним життям, фіксує різні ситуації і сценки. А відтак, у своїй філігранній брейгелівській манері переносить усе це на живописні полотна. Навіть декілька півників, що живуть у господарстві митця, стали героями колоритної серії картин «Газда».

Глибоко закоханий у рідний край та його людей, народний художник Тарас Данилич продовжує активно творити, займаючись, крім живопису, ще й оздобленням іконостасу місцевої церкви.