Мистецькі виставки KarpatArt

Сторінка «««34567»»»

По той бік мольберту Яноша Рейті
Опубліковано: 07.12.2016 11:28

 Янош Рейті – живописець, графік, лауреат обласної премії Й.Бокшая та А.Ерделі. Учень відомих закарпатських викладачів рисунка - Шандора Петкі та Вільмоша Береца. Мав теплі, приятельські стосунки зі знаменитим закарпатським авангардистом і нонконформістом – нині покійним Ференцом Семаном (Ечі). Митець, колоритної зовнішності, з пишною бородою, сивою чуприною та напівколом закрученими сивими вусами, за які серед друзів отримав прізвисько Франц Йосип, з іскринками, котрі танцюють в примружених очах.

Як і його колишній товариш Ечі Семан, Рейті Янош обрав у житті та творчості шлях вільного художника. В майстерні художника, буквально заваленій полотнами, рамами, малярським приладдям і паперовими стосами, бачимо зріз багатогранної творчості митця: це натюрморти, пейзажі, абстракції, етюди… Але перевагу майстер відає все ж таки графіці. Активний учасник колективних виставок, здебільшого закордонних.

Щороку виставляється на міжнародній виставці графіки у Суботіці (Сербія). Серед героїв його робіт переважають персонажі древньогрецьких легенд та алегорії зодіаку: це кентаври, німфи, фурії, дреади та ін.

Центральне місце відведено для жінки і це не дивно. Адже, як каже сам автор: „Як побачу гарну жінку, в душі – пробудження, життя набуває сенсу і змісту завдяки красі, яку слід помічати…» 

"Живописний співець верховини". Виставка Андрія Коцки у Рівному
Опубліковано: 06.12.2016 16:24

 З 23.11. 2016 по 29.01.2017 р. у галереї європейського живопису «Євро-Арт» м. Рівне проходить виставка робіт класика Закарпатської школи живопису, народного художника України Андрія Коцки (1911-1987).

Експозиція зібрана з приватних колекцій України і складається з 27 робіт митця (портретів, пейзажів, натюрмортів), які охоплюють широкий хронологічний діапазон творчості видатного майстра – з 30-х по 80-ті роки ХХ ст.

(Фото: галерея «Євро-Арт» і golosno.com.ua) 

"Чотири літа" серед зими. Ювілейна виставка Людмили Корж-Радько
Опубліковано: 05.12.2016 15:06

 "Чотири літа" – саме таку назву має зимовий ювілейний вернісаж заслуженої художниці України Людмили Корж-Радько (нар. у 1956 р.).

Персональна виставка відомої закарпатської художниці та педагога відкрилась 2 грудня 2016 р. в галереї "Ужгород" і триватиме майже два тижні. Експозиція складається з майже 40 робіт, які написані впродовж останніх чотирьох років. Роботи різні, як за тематикою, стилістикою, так і за кольоровим вирішенням, але їх поєднує багато квіту та теплого світла. Вони зіткані із яскравих і виразних, але таких легких і прозорих барв.

Роботи хвилюють і, водночас, заспокоюють. Жінка, що зображена на полотнах в епіцентрі почуттів, витончено мінлива, зі своїми переживаннями, настроями та емоціями, хоча зовні здається такою незворушною…

Крим очима живописців
Опубліковано: 24.11.2016 12:31

 ЗАКАРПАТТЯ МИСТЕЦЬКЕ. КРИМ ОЧИМА ЖИВОПИСЦІВ .

В рамках всеукраїнської акції "Крим - це Україна" в Закарпатському обласному художньому музеї ім. Й. Бокшая проходить тематична експозиція творів живопису. На ній представлені полотна "кримської тематики", виконані у різні часи відвідання півострова відомими радянськими, українськими і закарпатськими художниками. Серед них, роботи народних художників України: Федора Манайла (1910 - 1978), Вячеслава Приходька (1940-2011), Миколи Глущенка (1901-1977), Сергія Григор`єва (1910-1988); заслуженого художника України Золтана Шолтеса (1909-1975), а також відомих авторів радянського періоду і сучасності (Михайла Зайця, Йосипа Бабинця, Степана Кошевого, Сергія Отрощенка та ін.)

Скульптор Богдан Корж
Опубліковано: 22.11.2016 11:47

 

 Скульптор Богдан Корж

 Його майстерня схожа на цех алхіміка і дивовижний музей, де творчий простір формують безліч різноманітних речей, витворів та інструментів, вкритих шаром мармурового пилу. Господар цього місця – Богдан Корж, відомий закарпатський скульптор, член Національної Спілки художників України. Народився у 1952 в Чехії. Живе і творить в Ужгороді. Діапазон його зацікавлень, творчої працездатності і жанрового розмаїття - вражає. Автор понад двох тисяч творів у жанрах скульптурного портрету, медального мистецтва, скульптури малих форм, садово-паркової та монументальної скульптури. Його роботи є в багатьох містах і музеях України, Угорщини, Словаччини, Хорватії, Чорногорії, Єгипту та інших країн.

Провів 16 персональних виставок в Україні і закордоном. Улюблені матеріали - камінь і бронза. Властивість його творів - це чистота форм і символізм, що дають змогу глядачу домислити образ, ставши його співавтором.

P.S. Днями, 28 листопада Богдан Корж відзначатиме своє 64-річчя, з чим його радо і щиро вітає фундація "ЗакарпатАрт"

Сторінка «««34567»»»