Мистецькі виставки KarpatArt

Сторінка «««23456»»»

Майстерня Михайла Ходанича
Опубліковано: 09.01.2017 13:48

 Ужгородець Михайло Ходанич працює в галузі дерев’яної станкової скульптури, декоративного сакрального різьблення, станкової графіки, зрідка живопису. Саме він є один із авторів «химерного зоопарку» на проспекті Свободи в Ужгороді, який викликав чималий резонанс. У свої 35 років є членом Національної Спілки художників України. Випускник Ужгородського коледжу мистецтв ім. А. Ерделі та Львівської академії мистецтв, учень знаних митців – Івана Маснюка, Йосипа Пала, Миколи Болдижара, Ігоря Стеф’юка, Михайла Михайлюка… Хоча своїм найпершим вчителем та наставником вважає батька Петра Ходанича, відомого закарпатського письменника та скульптора - різбяра по дереву.

Скромний і залюблений у студентів викладач Закарпатської академії мистецтв, він не любить працювати у тиші, надає перевагу цікавій музиці. Його майстерня заповнена деревиною та різноманітним інструментом, робочий стіл та підлога – у стружці. А який тут стоїть аромат! У цьому є своя магія, як і у графіці олівцем оспівується краса людского тіла: вигини шиї, спини, плечей, … Він досліджує людське тіло, а тому образність людського тіла і є домінуючою темою у роботах Михайла Ходанича. Аргументує: мураху цікавить мураха, людину - людина.

Його Музою є життя, бо воно надихає. На виставках часто можна побачити його твори, і якщо це дерево – то завжди впізнаєш, але часто бувають і творчі експериментальні несподіванки. І це не тільки в Ужгороді, але й у Києві, Львові... Він не має ідолів у мистецтві чи постулатів, просто творить для себе. Йому подобається Ужгород, але обожнює природу, гори, а особливо мерехтливе світло в лабіринтах людських душ.

"Медитації на склі" Вікторії Кузьми
Опубліковано: 09.01.2017 12:19

Перша ювілейна виставка ужгородської художниці Вікторії Кузьми (1976 р.н.) відкрилася 16 грудня 2016 року в галереї «Ужгород».

Творча добірка ювілярки, яка є членом Національної Спілки художників України і лауреатом обласної премії ім. Й.Бокшая та А.Ерделі, складає близько 30 робіт, написаних здебільшого упродовж останніх 5- 6 років. Це – різножанрові твори, такі як іконопис на склі, натюрморти, тематичні композиції, зокрема і різдвяної тематики.

Назва виставки "Медитації на склі" влучно передає настрій експозиції – плинність і плавність думок та почуттів. Спираючись на традиції гуцульської та румунської скляної ікони, художниця намагається знайти своїм образам нову мову, нові композиційні рішення, вдало поєднує класичні форми з елементами модернізму. Насиченість кольору в поєднанні з прозорістю та тональними градаціями скла надають її творам нові звучання та особливий шарм.

Експозиція художниці триватиме два тижні.

Ужгородські митці пропонують «Занурення» у Києві
Опубліковано: 09.01.2017 10:51

 Ужгородські митці пропонують «Занурення» у Києві

14 грудня о 19.00 у столичному арт-просторі “ЦеГлинаАрт” у Києві (вул. Набережно-Лугова, 2-В) відбудеться презентація проекту "Занурення" митців із Ужгорода Беати Корн та Віктора Мельничука.
Організатором експозиції є благодійний фонд Sky Art Foundation.
На проекті буде представлено арт-об`єкти з гутного скла та кераміки, які автори створювали впродовж року.
Роботи зі світодіодною підсвіткою мають чудернацькі форми різноманітних створінь підводного царства.
“Занурення у підводний світ створює відчуття ізоляції та спокою. Час зупиняється, перед очима відкриваються нові невидимі фрагменти. Відбувається синхронне занурення у далекі глибини власного внутрішнього світу та простору, де під нашими ногами зникає звичний надійний грунт. Відкривається нова пульсація форм та змістів”, – розповідає про проект Віктор Мельничук.
За словами засновника Sky Art Foundation Дмитра Палієнка, авторам вдалося створити арт -об`єкти, що зацікавлять не тільки мистецтвознавців та поціновувачів мистецтва, але й дизайнерів. «Я сам займаюся дайвінгом вже багато років, тому небайдужий до підводного світу. Під час обговорення концепції майбутньої виставки з Віктором та Беатою мені відразу спало на думку відтворити неповторну красу та грацію, яку ховають моря та океани. Виявилося, що ця тема дуже близька і авторам проекту», – наголосив Дмитро Палієнко.

Виставка "Занурення" триватиме до 28 грудня
Режим роботи експозиції: вівторок – неділя – 12:00-19:00, понеділок – вихідний

Різдвяна художня виставка в Ужгороді
Опубліковано: 09.01.2017 10:50

 Традиційна зимова виставка робіт закарпатських художників відкрилась 28 грудня 2016 року в галереї "Ужгород". Експозиція приурочена до Новорічних та Різдвяних свят і представлена полотнами майже 40 митців – членів Закарпатської обласної організації Національної спілки. Шанувальники живопису мають змогу ознайомитись з різножанровими роботами Бориса Кузьми, Тараса Данилича, Людмили Корж-Радько, Золтана Мички, Антона Ковача, Владислава Габди, Олени Кондратюк, Василя Вовчка, Тараса Усика, Петра Шолтеса, Володимира Павлишина, Вікторії Кузьми, Юрія Боднаря та багатьох інших художників. Виставка триватиме упродовж зимових свят – до 14 січня 2017

По той бік мольберту Яноша Рейті
Опубліковано: 07.12.2016 11:28

 Янош Рейті – живописець, графік, лауреат обласної премії Й.Бокшая та А.Ерделі. Учень відомих закарпатських викладачів рисунка - Шандора Петкі та Вільмоша Береца. Мав теплі, приятельські стосунки зі знаменитим закарпатським авангардистом і нонконформістом – нині покійним Ференцом Семаном (Ечі). Митець, колоритної зовнішності, з пишною бородою, сивою чуприною та напівколом закрученими сивими вусами, за які серед друзів отримав прізвисько Франц Йосип, з іскринками, котрі танцюють в примружених очах.

Як і його колишній товариш Ечі Семан, Рейті Янош обрав у житті та творчості шлях вільного художника. В майстерні художника, буквально заваленій полотнами, рамами, малярським приладдям і паперовими стосами, бачимо зріз багатогранної творчості митця: це натюрморти, пейзажі, абстракції, етюди… Але перевагу майстер відає все ж таки графіці. Активний учасник колективних виставок, здебільшого закордонних.

Щороку виставляється на міжнародній виставці графіки у Суботіці (Сербія). Серед героїв його робіт переважають персонажі древньогрецьких легенд та алегорії зодіаку: це кентаври, німфи, фурії, дреади та ін.

Центральне місце відведено для жінки і це не дивно. Адже, як каже сам автор: „Як побачу гарну жінку, в душі – пробудження, життя набуває сенсу і змісту завдяки красі, яку слід помічати…» 

Сторінка «««23456»»»