Мистецькі виставки KarpatArt

Сторінка «««12345»»»

Художня виставка до Дня Святого Валентина в Ужгороді
Опубліковано: 16.02.2017 13:07

 13 лютого 2017 р. у галереї "Ужгород" відкрилася виставка, присвячена Дню Святого Валентина.

Легка, не перевантажена експозиція з близько 40 картин, засвідчила хороший рівень робіт і добрий початок виставкового року. Добірка творів виглядала невимушено й свіжо. Доволі вільна тематика сприймалася природніше й безпосередніше, ніж навмисний пошук любовної тематики.

Традиційну тему закарпатського пейзажу підтримав Йосип Бабинець, певною мірою – Петро Шолтес і зовсім модифіковано – Юлія Єгорова та Юрій Шелевицький. Такий же традиційний жанр натюрморту подарував по-різному заклично весняні твори Лесі Приймич, Тетяни Сопільняк, вишукані кольорові поєднання у Олександра Громового, таємничу тональність у Івана Дідика. Тема ню, звично класична для Олени Кондратюк, доволі несподівано голосно була заявлена Тарасом Усиком і Василем Вовчком. Фігуративні композиції запропонували Юрій Боднар і Олексій Федор. Як завжди порадувала "опорна стіна" галереї, де зліва направо розташувалися наступально контрастний, цього разу чорно-білий, Влад Габда, дві вишукано нюансовані роботи Володимира Павлишина, розкішно оркестрована композиція Ґабріела Булеци. Роботи Миколи Шете своєю незвичністю примусили по-новому побачити автора. Добре експонувалися твори Юлії Українець та Ангеліни Гафинець.

Графіка була представлена більш ніж скромно: академічний олівець Василя Когутича зобразив дитячі голівки, послідовний "бедзіріанець" Іван Жупан подав тонально вирішені дерева у "бедзірівській" таки техніці, Віктор Андріанов потішив декоративно ефектними форматами з вільним ритмом ліній і кольорових плям.

Текст: Михайло Сирохман.

Фото: Оксана Юрченко.

Вибачте, номерів немає.
Опубліковано: 03.02.2017 12:41

 Кожен ужгородець, кому за тридцять, пам’ятає таке популярне в 90-х роках місце в готелі «Закарпаття» як «Red Bar», або «Бар Яма», як його називали постійні клієнти цього закладу. Бар давно зачинився, закинуті приміщення в підвалі зацвіли в прямому та переносному сенсі, аж ось, ужгородському художнику Петру Рясці приходить ідея, яку йому вдалось реалізувати у вигляді некомерційного проекту Резиденція "Вибачте, номерів немає" в готелі «Закарпаття».

Ідея проекту полягає в тому, що в один місячний термін, або інший термін, резиденція приймає одну особу, якій надається однокімнатний номер для проживання та творчої праці. В свою чергу резидент реалізовує художній проект створений тут на місці, а результати творчості у вигляді виставок показуються у культовому приміщенні «Red Bar Яма»

В неділю 29.01. 2017 в Ямі відкрилася виставка-підсумок учасників Резиденції за 2016 рік. Так до вашої уваги творчі проекти таких митців як: Карина Арутюнян, Іштван Кус, Катерина Єрмолаєва, Володимир Топій, Євген Самборський, Павло Керестей, Ольга Березюк, Grzegorz Bozek, Marta Bosowska, Felix Sauter, Vaughan Pilikian.
 
Фотозвіт Роберт Довганич (Robert Dovganych) на замовлення Transcarpathian Art Foundation / Фундація розвитку закарпатського мистецтва
 
 

«Зима» – виставка молодих закарпатських художників в Ужгороді
Опубліковано: 26.01.2017 11:24

 24 січня 2017 року в галереї «Ужгород» відкрилася виставка робіт молодих закарпатських художників під назвою «Зима».

Експозиція представлена 40 роботами (38 живописних полотен та 2 скульптури) 12 митців, творчість яких уже відома широкій публіці.

Всі учасники вернісажу є членами молодіжного об’єднання при Закарпатській обласній організації Національної Спілки художників України. Кілька з них уже викладають в Ужгородському коледжі мистецтв ім. А. Ерделі та Закарпатській академії мистецтв.

Упродовж двох тижнів, які триватиме виставка, шанувальники мистецтва зможуть ознайомитися із різножанровими роботами Едуарда Приходька, Ярослава Дуленка, Василя Когутича, Олексія Федора, Романа Пилипа, Олександра Кофеля, Василя Кадара, Олексія Динника, Ангеліни Гафинець, Михайла Ходанича, Олега Путрашика, Вікторії Тайпс. 

«Вибране». Виставка художника Сергія Біби
Опубліковано: 23.01.2017 11:50

 Персональна, ретроспективна виставка ужгородського художника-модерніста Сергія Біби (1966 р. н.) під назвою "Вибране" відкрилась 20 січня 2017 року в Закарпатському обласному художньому музеї ім. Й. Бокшая. Це вже третя персональна виставка художника в Ужгороді за останні півроку.

Експонована творча добірка митця, члена Національної Спілки художників України і лауреата обласної премії ім. Й. Бокшая та А. Ерделі, складається з майже 70 робіт, написаних у різний час: від 1988 року і до сьогодні.

Митець експериментує із формою, кольорами, фактурою. Однак саме колір та силуети геометричних форм є найсильнішим емоційним фактором його полотен. У своєму безпредметному живописі художник сміливо грається із вертикальними та горизонтальними площинами, а сама реальність зазнає несподіваних і химерних трансформацій.

Жодна з виставлених картин не має назви. Це один із прийомів С. Біби не обмежувати глядача, а дозволити самостійно сприймати світ образів і символів митця через власну фантазію та емоційні візії.

Виставка "Онтологія. Процес-3" в галереї Ілько
Опубліковано: 13.01.2017 11:05

  Виставка сучасного мистецтва під назвою «Онтологія. Процес-3» відкрилась 10 січня 2017 року в арт-центрі "Галерея Ілько" м. Ужгород.

Експозиція, що триватиме до 14 лютого 2017 року, сформована з кількох десятків живописних полотен, графічних творів, художніх фото, арт-об’єктів з кераміки, скла, металу, гіпсу і дерева.

На виставці представлені такі сучасні автори, як: Ангеліна Гафинець, Олексій Динник, Віктор Дьомін, Іван та Михайло Ілько, Василь Кадар, Валентин Кузан, Беата Корн, Віктор Мельничук, Іван Небесник, Ната Попова, Олег Путрашик, Петро Ряска, Тарас Табака, Альбіна Табака, Наталія Тарнай, Олег Токар, Емма Тремба, Руслан Тремба, Вадим Харабарук, Михайло Ходанич, Наталія Шевченко.

Ця експозиція «новітнього реалізму» є завершальною у виставковій трилогії «Процес», присвяченій дослідженню трансформацій, метаморфоз і онтології творчості в сучасних умовах. Як заявляють організатори виставки Тарас Табака та Михайло Ілько, вирішено зробити акцент не на візуальній уяві про класичний крайовий живопис, а вивести глядача на точки дотиків нашої історичної християнської традиції із технологічно-віртуальним світом, котрий так міцно увійшов у наше життя.

Сторінка «««12345»»»