Мистецькі виставки KarpatArt

Сторінка «««12345»»»

Вибачте, номерів немає.
Опубліковано: 03.02.2017 12:41

 Кожен ужгородець, кому за тридцять, пам’ятає таке популярне в 90-х роках місце в готелі «Закарпаття» як «Red Bar», або «Бар Яма», як його називали постійні клієнти цього закладу. Бар давно зачинився, закинуті приміщення в підвалі зацвіли в прямому та переносному сенсі, аж ось, ужгородському художнику Петру Рясці приходить ідея, яку йому вдалось реалізувати у вигляді некомерційного проекту Резиденція "Вибачте, номерів немає" в готелі «Закарпаття».

Ідея проекту полягає в тому, що в один місячний термін, або інший термін, резиденція приймає одну особу, якій надається однокімнатний номер для проживання та творчої праці. В свою чергу резидент реалізовує художній проект створений тут на місці, а результати творчості у вигляді виставок показуються у культовому приміщенні «Red Bar Яма»

В неділю 29.01. 2017 в Ямі відкрилася виставка-підсумок учасників Резиденції за 2016 рік. Так до вашої уваги творчі проекти таких митців як: Карина Арутюнян, Іштван Кус, Катерина Єрмолаєва, Володимир Топій, Євген Самборський, Павло Керестей, Ольга Березюк, Grzegorz Bozek, Marta Bosowska, Felix Sauter, Vaughan Pilikian.
 
Фотозвіт Роберт Довганич (Robert Dovganych) на замовлення Transcarpathian Art Foundation / Фундація розвитку закарпатського мистецтва
 
 

«Зима» – виставка молодих закарпатських художників в Ужгороді
Опубліковано: 26.01.2017 11:24

 24 січня 2017 року в галереї «Ужгород» відкрилася виставка робіт молодих закарпатських художників під назвою «Зима».

Експозиція представлена 40 роботами (38 живописних полотен та 2 скульптури) 12 митців, творчість яких уже відома широкій публіці.

Всі учасники вернісажу є членами молодіжного об’єднання при Закарпатській обласній організації Національної Спілки художників України. Кілька з них уже викладають в Ужгородському коледжі мистецтв ім. А. Ерделі та Закарпатській академії мистецтв.

Упродовж двох тижнів, які триватиме виставка, шанувальники мистецтва зможуть ознайомитися із різножанровими роботами Едуарда Приходька, Ярослава Дуленка, Василя Когутича, Олексія Федора, Романа Пилипа, Олександра Кофеля, Василя Кадара, Олексія Динника, Ангеліни Гафинець, Михайла Ходанича, Олега Путрашика, Вікторії Тайпс. 

«Вибране». Виставка художника Сергія Біби
Опубліковано: 23.01.2017 11:50

 Персональна, ретроспективна виставка ужгородського художника-модерніста Сергія Біби (1966 р. н.) під назвою "Вибране" відкрилась 20 січня 2017 року в Закарпатському обласному художньому музеї ім. Й. Бокшая. Це вже третя персональна виставка художника в Ужгороді за останні півроку.

Експонована творча добірка митця, члена Національної Спілки художників України і лауреата обласної премії ім. Й. Бокшая та А. Ерделі, складається з майже 70 робіт, написаних у різний час: від 1988 року і до сьогодні.

Митець експериментує із формою, кольорами, фактурою. Однак саме колір та силуети геометричних форм є найсильнішим емоційним фактором його полотен. У своєму безпредметному живописі художник сміливо грається із вертикальними та горизонтальними площинами, а сама реальність зазнає несподіваних і химерних трансформацій.

Жодна з виставлених картин не має назви. Це один із прийомів С. Біби не обмежувати глядача, а дозволити самостійно сприймати світ образів і символів митця через власну фантазію та емоційні візії.

Виставка "Онтологія. Процес-3" в галереї Ілько
Опубліковано: 13.01.2017 11:05

  Виставка сучасного мистецтва під назвою «Онтологія. Процес-3» відкрилась 10 січня 2017 року в арт-центрі "Галерея Ілько" м. Ужгород.

Експозиція, що триватиме до 14 лютого 2017 року, сформована з кількох десятків живописних полотен, графічних творів, художніх фото, арт-об’єктів з кераміки, скла, металу, гіпсу і дерева.

На виставці представлені такі сучасні автори, як: Ангеліна Гафинець, Олексій Динник, Віктор Дьомін, Іван та Михайло Ілько, Василь Кадар, Валентин Кузан, Беата Корн, Віктор Мельничук, Іван Небесник, Ната Попова, Олег Путрашик, Петро Ряска, Тарас Табака, Альбіна Табака, Наталія Тарнай, Олег Токар, Емма Тремба, Руслан Тремба, Вадим Харабарук, Михайло Ходанич, Наталія Шевченко.

Ця експозиція «новітнього реалізму» є завершальною у виставковій трилогії «Процес», присвяченій дослідженню трансформацій, метаморфоз і онтології творчості в сучасних умовах. Як заявляють організатори виставки Тарас Табака та Михайло Ілько, вирішено зробити акцент не на візуальній уяві про класичний крайовий живопис, а вивести глядача на точки дотиків нашої історичної християнської традиції із технологічно-віртуальним світом, котрий так міцно увійшов у наше життя.

Майстерня Тараса Данилича
Опубліковано: 09.01.2017 14:10

Народний художник України Тарас Данилич (1945 р.н.) живе і творить у рідному мальовничому селі Дубриничі, що на Перечинщині. Він навчався і прийшов у мистецтво як різьбяр по дереву, однак справжнє визнання здобув саме як живописець.

Майстерня художника є напрочуд охайною, впорядкованою та затишною. Зрештою, так само виглядають будинок, подвір’я і все господарство митця. Вочевидь, ця охайність та впорядкованість є прикметною рисою характеру і творчого почерку художника, який до того ж виявився надзвичайно гостинним, доброзичливим і цікавим співрозмовником.

Працює митець у техніці темперного та олійного станкового живопису. Відомий насамперед як автор багатофігурних сюжетних композицій, за якими можна вивчати географію та етнографію Закарпаття. Дивлячись на його полотна, надовго поринаєш у мальовничий світ карпатських гір і полонин, стаючи мимовільним учасником народного побуту, праці, обрядів і свят. Десятки персонажів живописних сцен майстра виписані з віртуозною автентичністю, тут немає випадкових чи знеособлених фігур. Все, що зображено на картинах митця, живе справжнім життям! Більшість персонажів, архітектурних пам’яток, пейзажних і сюжетних композицій не є вимислом. Художник чимало подорожує Закарпаттям, і все, що його цікавить зображає олівцем на папері. Під час ескізів багато спілкується з людьми, спостерігає за їх повсякденним життям, фіксує різні ситуації і сценки. А відтак, у своїй філігранній брейгелівській манері переносить усе це на живописні полотна. Навіть декілька півників, що живуть у господарстві митця, стали героями колоритної серії картин «Газда».

Глибоко закоханий у рідний край та його людей, народний художник Тарас Данилич продовжує активно творити, займаючись, крім живопису, ще й оздобленням іконостасу місцевої церкви.

Сторінка «««12345»»»